ty_01

Автомобилски централни контролни делови

Краток опис:

• Калапи за централна контролна конзола

• Автомобилска индустрија

• Обезбедување локална технолошка поддршка

• Долги лизгачи и кревачи

• Клиенти од ниво 1, клиенти на втор пазар


  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • youtube

Детали

Ознаки на производи

DT-TotalSolutions може да ви помогне да ги развиете вашите калапи за централна контролна конзола за кратко време на испорака и економично.

Повеќето од алатките што ги изградивме за автомобилската индустрија, ќе направиме мало пилот-производство за клиентите да направат тест и SOP пред испораката. Ова во голема мера може да гарантира стабилно и континуирано функционирање на нашата алатка!

Нашите клиенти се претежно од Европа и САД, имаме наш локален партнер кој обезбедува локална технолошка поддршка, инженерска поддршка, модификација на алатки…

Калапите за автомобилска централна конзола се обично големи и сложени со многу лизгачи и подигачи. На некои можеби ќе им требаат долги лизгачи и кревачи во исто време. Ова бара значителна способност за алати, способност за обработка и многу вешт персонал за работа на клупата. Секоја постапка мора да си ја врши работата прецизно и навреме. Секоја грешка може да предизвика големи загуби и навремени и економски, бидејќи во повеќето случаи заварувањето не е дозволено, а наместо тоа ќе треба да се преработат нови компоненти.

Секоја година, автоматските компании имаат нови модели и потребни се илјадници нови конзоли. И двајцата правиме алатки за клиентите на ниво 1 и за клиентите на вториот пазар, но најчесто се наменети за Ниво 1 и Ниво 2.

Сè додека калапите се во опсег од 25 тони, ќе можеме да ви помогнеме во извршувањето. Слободно контактирајте не за понатамошна комуникација!

 

Предизвици со кои се соочуваме уште од епидемијата

Поради епидемијата, медицинските и здравствените компании може да воведат нови случувања. Покрај сегашниот недостиг од медицинска заштитна опрема, многу апарати исто така се дефицитарни. Според „Евидентен лист за активности за односи со инвеститори“ на кинески јавен производител на медицински уреди во Шенжен наречен „Mindray Medical“, дека за време на епидемијата, побарувачката за производи на компанијата експлодирала, нарачките се удвоиле, краткорочниот притисок на снабдувањето и неговите вентилатори, монитори, пумпи за инфузија и мобилни DR потребни за дијагностички скрининг Побарувачката покажа експлозивен раст во истиот период во претходните години. Mindray Medical обезбеди и пренослив ултразвук, ин витро дијагностички анализатори на крвни клетки и CRP за време на епидемијата.

Друг кинески производител на медицински уреди наречен „Yuyue Medical“, исто така неодамна објави соопштение во кое се наведува дека производите за контрола на дезинфекција, мерење на температурата, крвен оксиметар и маски се целосно без залиха. Неговите вентилатори, небулизатори и генератори на кислород се потребни за третман на пациенти со пневмонија. Побарувачката исто така постојано се зголемува.

Покрај горенаведеното, побарувачката за домашна медицинска опрема за дијагностика и следење и медицинска опрема што може да се носи, како што се монитори за крвен притисок, мерачи на гликоза во крвта, оксиметри, електронски стетоскопи и паметни нараквици, расте.

Ова значи дека производствениот капацитет за медицински помагала сè уште се соочува со голем предизвик затоа што се тркаме со вирусот, со смрт за да спасиме повеќе животи! Имајќи го предвид ова, колку повеќе потребни медицински помагала се произведуваат, толку повеќе животи можеме да спасиме на глобално ниво.

 

Потенцијални можности ќе ги имаме по епидемијата

По оваа епидемија, веруваме дека луѓето ќе посветат се повеќе внимание на здравјето. Различни видови системи за управување со хронични болести и софтвер за едукација за здравствени науки базирани на домашна опрема за дијагностицирање и следење ќе имаат голем пазар во иднина. Производите за домаќинство, како што се здравствената заштита, превентивната грижа и медицинско-физичката интеграција, исто така, сè повеќе ќе станат солидни потреби на луѓето.

 

Што DT-TotalSolutions може да направи и прави под оваа околност

Тимот на DT им помогна на нашите странски клиенти да набавуваат производи за PPE и се што може да ги поддржи нашите клиенти кога COVID-19 избувна во странство.

До крајот на 2020 година, тимот на ДТ работи со нашите израелски колеги за дизајнирање и производство на повеќе медицински уреди/производи како вентилатори, монитори, лабораториски производи и шприцеви за инјектирање.

Сега им помогнавме на нашите европски клиенти да ја основаат својата нова фабрика за производство на безбедносни шприцеви. Им помогнавме да ги дизајнираат и изградат сите поврзани калапи за инјектирање на пластика, да нарачаат приспособени машини за калапи за вбризгување, да ја дизајнираат и изградат нивната прва автоматиска линија за склопување шприц што може да произведе околу 180 парчиња склопен шприц во минута. Има повеќе проекти за шприцеви од услужен пакет со тотално решение што ќе ги обезбедиме за истиот клиент. Да им помогнеме на нашите клиенти да успеат е наша цврста цел!

Тимот на ДТ ќе продолжи да се подобрува од дизајнирање до производство, ќе обезбеди подобра услуга и пост-услуга на нашите клиенти на глобално ниво! Тоа е токму она што ние професионално можеме да го направиме и да го направиме добро, за да придонесеме самите да се бориме против оваа пандемија и да се бориме за здравјето на луѓето!


  • Претходно:
  • Следно:

  • 111
    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја