ty_01

Лесни делови за автомобил

Краток опис:

• Да се ​​обработува само со CNC мелење

• Автомобилски светлосни делови од висока класа

• Центар за обработка со 3 или 5 оски


  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • youtube

Детали

Ознаки на производи

Дизајнирањето и изградбата на калапи за автомобилско светло може да биде предизвик за повеќето производители на алати. Сепак, ова е во рамките на нашите можности.

За калапи за лесни автомобили, CNC обработката е од суштинско значење бидејќи повеќето внатрешни карактеристики може да се обработуваат само со CNC глодање, EDM обработката не е дозволена. Значи, ова има високи барања за центар за обработка на ЦПУ.

За некои висококвалитетни светлосни делови за автомобили, задолжителен е центар за обработка со 5 оски. Имаме центар за обработка на Makino со 5 оски, кој ни овозможува да се справиме со овој предизвик. Повеќе од 10 години, имаме акумулирано значително искуство во дизајнирање и изградба на калапи за светло за автомобили.

Со специјално програмирање на CNC обработка, можеме да постигнеме и добар резултат на обработка со користење и центар за обработка со 3 оски. Но, машината бара да има значителна брзина и да може да работи постојано со цврста толеранција. Секако, неопходно е да се користат правилни ножеви. На тој начин, можеме да ја завршиме машинската работа побрзо и поекономично, додека квалитетот и времето на испорака се добро загарантирани.

Ние индиректно обезбедувавме автомобилски лесни алатки за Хела, која е една од лидерите во автомобилските светла. Автомобилските светла од алатките што ги направивме се користат во автомобилите VW, FIAT, TOYOTA.

Добредојдовте да контактирате со нас за да разговараме за повеќе детали за дизајнирање и градење на лесни алатки за автомобил.

Како пластичното калапи со инјектирање придонесува во борбата против избувнувањето на СОВИД-19

1. За време на почетокот на избувнувањето на СОВИД-19, индустријата за инјектирање на пластика се смета за суштински производител за борба против ширењето на вирусот.

За тоа време, милиони PPES беа произведени и доставени до работниците, болниците и лекарите... На пример, потребни се заштитни окулари и штитови за лице. Во традиционалниот концепт, леќите обично се направени од стакло. Но, всушност, со подобрувањето на технологијата за вбризгување на пластика, речиси сите леќи, вклучувајќи ги и леќите за очила, се направени од полимерни материјали. Најчести се леќите за компјутер, PMMA, итн., полимерни леќи, кои се многу корисни за спасување на нашите херои/хероини бидејќи се лесни, не се кревки, лесно се формираат, висока ефикасност и може да се направи структура во специјална форма.

И безброј потрошни материјали за собирање примероци за еднократна употреба се произведени од денот на појавата на СОВИД-19. Поради епидемијата, барањата за санитарни производи како диспензори и пумпи се лудо зголемени. Бидејќи тоа е најдобриот начин да се спречи да бидеме погодени од СОВИД-19, одржувајќи нè и нашата средина добро и соодветно хигиена.

Car light parts

Покрај горенаведените производи за инјектирање на пластика, беа произведени милиони пластични производи за опрема за испорака на лекови. Во денешно време, скоро сите апарати за еднократна употреба за инфузија и шприцеви за инјектирање што ги користиме се направени од полимерни материјали. Цевката за инфузија порано главно беше направена од ПВЦ материјал, но сега значителен дел од неа е изработена од материјал TPE. Додека за шприц за инјектирање, ПВЦ и ПП се користат во огромна количина.

Car light parts-2

Во Кина за време на избивањето на СОВИД-19, PCR компаниите работеа прекувремено за време на Пролетниот фестивал за да развијат нови комплети за откривање нуклеинска киселина, производителите на маски продолжија со работа пред предвиденото, многу јавни болници отворија канали за онлајн консултации, медицински роботи брзаа на првата линија на спречување на епидемијата, а побарувачката за домашни медицински производи нагло се зголеми. Многу иновативни медицински производи и технологии, како што се кревети за изолација на вируси, изолациони комори и други производи се појавија во очите на јавноста поради брзото стекнување на сертификати за регистрација. 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 111
    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја